O živote ..

Autor: Mnk Blog | 12.12.2012 o 23:33 | (upravené 3.9.2015 o 20:50) Karma článku: 15,51 | Prečítané:  5083x

Žijeme v zvláštnej dobe, kde peniaze a moc prevládajú nad zdravým ľudským rozumom, nenažranosť a chamtivosť nemá hraníc, keď nám konzumná a komerčná doba ukazuje svoju pravú tvár. Odstraňovanie nepohodlných ľudí, ktorí odhaľujú ka

Už dlhšie som uvažoval nad tým, že by bolo vhodné nejakou príjemnou, nenásilnou formou prepojiť individuálnych ľudí, drobné komunitky, ktoré niečo spája, čo majú podobné názory a uprednostňujú prirodzený životný štýl v súlade s prírodou. A tak sa jedného dňa zrodila myšlienka, ba priam až potreba vytvoriť niečo pozitívne, čo by oslovilo a stmelilo mnoho ľudí hľadajúcich v tomto svete "alternatívy". 

Priestor, kde by sa podobne zmýšľajúci ľudia mohli stretávať, spoznávať a vymieňať si rôzne informácie. A týmto priestorom je práve Projekt Život, ktorý ponúka možnosť dozvedieť sa (nielen) o príjemných a skvelých ľuďoch. O ľuďoch, ktorí si vážia ručnú prácu, majú radi zdravú stravu a rešpekt k prírode. O ľuďoch, ktorí podporujú klasické remeslá, preferujú stretnutia pod holým nebom, behajú bosí po lúkach či posedávajú a hrajú pri ohni. Ľudia, ktorí rozhodne stoja za povšimnutie sa nachádzajú v tejto galérii.

Projekt Život je priestor, ktorý podporuje domácich výrobcov, drobných remeselníkov, malé farmy, bio-obchody, ekologické či environmentálne projekty, organizuje rôzne workshopy a v podstate všetko, z čoho môže mať človek úprimnú radosť. 

Projekt, ktorý podporuje šikovných ľudí v ich tvorivosti, prezentuje ich výrobky, informuje o skvelých akciách, koncertoch, spoločenských udalostiach a mnohých iných zaujímavých veciach.

Jednou z doposiaľ najväčších akcií bol prvý veľký prírodný jarmok spojený s kreatívnymi workshopmi a koncertmi, na ktorom sa predstavili stovky umelcov, remeselníkov a hudobníkov. Hlavnou myšlienkou tohto jarmoku bol barter, vďaka čomu si mohli ľudia svoje výrobky medzi sebou vymieňať. Počas piatich májových dní bol bohatý program nielen pre dospelých, ale aj pre deti, pre ktoré boli pripravené tvorivé dielne, výroba hračiek a divadelné hry. Počas jarmoku sa predstavilo mnoho hudobníkov a formácií, ktorým je táto myšlienka sympatická a podporujú Projekt Život v podstate od jeho začiatku.

Ako takéto akcie vyzerajú si môžete pozrieť v nasledujúcich fotogalériách:

Prírodný jarmok na Drienku (2013) | (2014) | (2015)
Festival na Sekierskych lúkach (2013) | (2014) | (2015)
Letná slávnosť na Kačíne (2013) | (2014) | (2015)

logo.jpg

Možno si položíte otázku, či to všetko má zmysel ..
Mnohí ľudia sú nespokojní s tým, čo okolo seba vidia. Nič však neurobia preto, aby niečo zmenili. Myšlienka 'od ľudí pre ľudí' je snáď tou správnou vecou v čase, keď veľa ľudí prehodnocuje svoje priority a hľadá hlbšie hodnoty pre svoj ďalší život.

Keď nás však bude viac, ktorí sa budeme navzájom podporovať, všetko dostane väčší zmysel. Podporovať ľudskosť navzájom medzi sebou a stretávať sa s ľuďmi, ktorým vyčaríte úsmev na tvári, je to najlepšie, čo môžete dostať a zároveň ten najkrajší prejav, aký človek môže dať ..

.. úsmev je totiž všetko :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Harabin prebral otcovu rétoriku, načas zrejme príde o talár

Súdna rada už dočasne odstavila zvolenského sudcu Miľana.


Už ste čítali?